Sobota 6. června 2020, svátek má Norbert
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 6. června 2020 Norbert

Ne cukr, ale projímadlo nebo klystýr

18. 09. 2008 13:49:59
Na lisabonskou zácpu je ihned třeba nasadit účinnou terapii. Žádné sladké lavírování, ale zkažené sousto musí ven. Dnes už není možné s pacientem mluvit v jinotajích.

To bych čekal od konzervativní vlády, žádné rádoby vtipné dvojsmyslnosti.

Evropská unie se zpronevěřila původním hodnotám, na nichž byla ukotvena. Pro připomenutí jde o volný pohyb osob vč. pracovních sil, zboží a kapitálu. Neměla si dělat ambice jako superstát.

Federativní agenda zcela překryla původní smysl. Nejde o nic jiného, než o ovládnutí malých členů.

Byrokratické šílenství překročilo všechny únosné meze. Reguluje se všechno od tvaru banánů až po formu reklam. Pro Čechy je to zvlášť nebezpečné, protože naši servilní kolaboranti jsou vždy papežštější než papež.

Vzniká jakási absurdní evropská politika založená na sociálním inženýrství, přerozdělování, tzv. politice „korektnosti", pozitivní diskriminaci, klientelismu, znevážení konzervativních hodnot, nahrazení národních tradic falešnou multikulturalitou a na ekologickém náboženství. Vznikl tragický koktejl, jenž je plíživým návratem ke zkrachovalým myšlenkám socialismu. A nebojím se říci, že i ktotalitě svého druhu. Že je demokracie v ohrožení, není nutno dodávat.

S touto veteší chtějí dohnat USA? Dopadnou jak Chruščov neblahé paměti. Pryč z toho spolku odsouzeného k zaostávání! EU nebude schopna konkurovat ani Rusku, které ji drží na krátkém energetickém špagátě, ani Číně, kde jsou zaměstnanci zvyklí tvrdě pracovat.

Nedejme se vmanipulovat do situace, kdy náš růst budeme obětovat pro zpomalení zákonité evropské recese. Už dnes doplácíme na socialistickou francouzskou ekonomiku, o čemž by mohli vyprávět zemědělci. A buďme v nynějších časech finančních krachů rádi, že nejsme v eurozóně, což nás trochu odizoluje od největších problémů.

A společná zahraniční polika? Pche! Vždyť jde jen o to, na čem budou ochotni se shodnout Němci s Francouzi. Hlas malých zemí nebude ani pro srandu králíkům. Upečou si nás zaživa. Ale když na ně zadupe Medvěděv s Putinem, klidně si přijedou pro pochvalu (jako Sarkozy po gruzínském konfliktu).Vždyť kolik mají divizí?

Nejhorší však je farizejství, na němž to všechno stojí. Kolikrát už jsme se mohli přesvědčit, že nastavená pravidla jsou tu jen pro malé členy. Ti velcí, když něco poruší, se vždy dohodnou, že proti nim sankce nebudou uplatněny.

A největší podraz a podfuk vlastně dokumentuje ona Lisabonská smlouva. Natvrdo se ukázalo, že byrokrati si hračku evropské „ústavy" nedají vzít a jsou schopni použít i vydírání a praktik, které se neslučují ani s demokratickými principy, ani s mezinárodním právem. Irové by mohli povídat. A zákeřné obcházení referend žaluje, čeho se ještě můžeme dočkat.

My bychom měli do předsednictví EU vstupovat bez švejkování a s jediným zadáním: Poslat Lisabonskou smlouvu, kam patří, totiž na smetiště dějin!

Autor: Dušan Streit | čtvrtek 18.9.2008 13:49 | karma článku: 29.46 | přečteno: 2647x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Jan Bartoň

Ricinová blamáž Respektu

Aston se ve svém úvodníku zabývá tak zvanou ricinovou aférou. Ptá se v titulku, čí je to vlastně blamáž, a dedukuje, že Respektu. Ten sice zprávu o ricinovém agentovi zveřejnil, ale získal bůhví jak.

6.6.2020 v 12:17 | Karma článku: 26.60 | Přečteno: 532 | Diskuse

Jiří Beránek

Jsem rád, že lidé spolu drží pohromadě?

V obecné rovině jistě ano, ale v normálním životě se nelze ubránit jistým pochybnostem. Když nás drží pohromadě strach, je to špatně. Ale v rámci předvolebního boje je to ta nejlepší taktika, která má úspěch po celém světě.

6.6.2020 v 11:44 | Karma článku: 6.18 | Přečteno: 103 | Diskuse

Jan Švadlenka

Jak se to má s českými bolševiky

Co kdyby někdo založil Nacionálně socialistickou stranu Čech a Moravy, předstíral, že nemá nic společného s Hitlerem, ale pak slavil výročí Pivního puče? Měl by být považován za demokrata? Podle mě nikoli.

5.6.2020 v 21:53 | Karma článku: 30.15 | Přečteno: 720 | Diskuse

Karel Trčálek

Mariánský sloup, či socha Koněva jako nástroj politické indoktrinace, polemika s p. Mertou

S neskrývaným zájmem jsem si přečetl poučený článek pana Merty a se stejným zájmem s veleváženým panem Mertou polemizuji

5.6.2020 v 20:18 | Karma článku: 29.83 | Přečteno: 1382 | Diskuse

Jaroslav Novák

Ruský agent, který nebyl

Potvrzeno. Velký blondýn s černou botou byl opět na scéně. Tentokrát v roli ruského agenta aka Muže s ricinem. Nyní odchází.

5.6.2020 v 20:11 | Karma článku: 23.02 | Přečteno: 514 | Diskuse
Počet článků 1144 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 3934
Nevěřím umělým celebritám a politikům. Hledám odpověď na otázku „Proč?“ a nedám pokoj, dokud si neudělám vlastní názor, většinou navzdory bolševicky přijímanému mainstreamu. Podporuji aktivní přístup k životu. Jsem konzervativním ateistou, pro kterého však je osobní svoboda nade vše. Chci se podělit o své obavy, že plíživě přicházíme jak o tradice, tak o stále větší část svobod. Není náhodou, že spolu s tím ztrácíme národní svébytnost. Bytostně odmítám všechny utopie jako je Evropská unie. Poslouchám hard rock, nejraději DEEP PURPLE. Mám v oblibě sport a považuji jej za součást hygieny. Hodně čtu, rád píšu a formuluji své názory. Pozor, jsou někdy otevřené a provokativní! Když 2x prokliknete mou fotku, uvidíte sami...

Najdete na iDNES.cz